Neden Facebook’ta Reklam Verilir?
Neden Facebookta Reklam Verilir?

Neden Facebookta Reklam Verilir?

Neden Facebook’ta Reklam Verilir?

Türkiye’de ve dünyada internet kullanıcıların en çok kullandığı sosyal medya platformu ‘Facebook’. Facebook, bireysel iletişimin yanında şirketlerin de reklam platformu olarak da kullanılmaktadır. Facebook platformunda reklam vermek, doğru ve geniş hedef kitlelere ulaşma, hedef kitleyle yoğun etkileşim halinde olma, marka bilinirliği yaratma ve satış oranlarını yükseltme gibi faydalar getirdiği için, şirketler tarafından yoğun bir ilgi görmektedir.

Facebook reklamlarıyla;
- Hedef Kitlenize ulaşırsınız
- Marka bilinirliği yaratırsınız
- Web sitenizde trafiğinizi arttırırsınız
- Hedef kitleniz ile interaktif bir ilişki kurarsınız
- Reklam istatistikleri ile yeni satış stratejileri geliştirebilirsiniz
- Doğru hedef kitlelere ulaşarak satışlarınızı arttırırsınız

Doğru Hedef Kitle İle Etkileşim

Facebook reklamlarındaki en önemli alan ‘hedef kitle belirleme’dir. Facebook reklamlarınızı yaşa, cinsiyete, konumuna, alışkanlıklarına, beğenilerine göre belirlenen insanlara ulaştıracaktır. Hedef kitleniz ne kadar titiz bir şekilde kurgulanırsa, reklamınız da o kadar doğru bir reklam olacaktır.
Neden Alivre ?

Alivre ailesi olarak, sosyal medya yönetiminde deneyimli ekibimizle birlikte, reklam bütçenizin potansiyelini en verimli şekilde kullanarak yüksek ve doğru dönüşüm almanız için, reklam optimizasyonunuzu titizlikle kurgular ve hayata geçiririz. Facebook reklamlarında en önemli husus olan hedef kitle seçiminizi belirleriz. Belirlenen hedef kitleyle, doğru görseller ve etkili metinler seçerek etkileşime geçmenizi sağlarız. Seçilecek görseller büyük önem taşımaktadır. Zira, hedef kitleniz reklamlarda ilk olarak görsellerinizi görecektir.